zachmurzenie duże
27°
25°
piątek
Reklama
UG Przyrów
Zmodernizują dwa przejścia dla pieszych w Przyrowie
23 lipca 2021 r. | 10:56
0

Zarząd Województwa Śląskiego podpisał stosowne umowy na poprawę bezpieczeństwa na 33 przejściach dla pieszych w regionie. Na nowe inwestycje związane z modernizacją przejść dla pieszych trafi łącznie 1 mln zł.

„To ruch w stronę poprawy bezpieczeństwa na drogach, szczególnie na newralgicznych przejściach dla pieszych, z których korzystają dzieci i młodzież. Te pieniądze pochodzą z Wojewódzkich Ośrodków Ruchu Drogowego. To nowy mechanizm finansowania, który może stać się inspiracją dla samorządów i sprawić, żeby tych tragicznych zdarzeń na przejściach dla pieszych było jak najmniej” – podkreślał marszałek Jakub Chełstowski.

W gminie Przyrów zostały wytypowane dwa skrzyżowania do modernizacji. Pierwsze przy ulicy Rynek, drugie przy Urzędzie Gminy Przyrów. Obydwa skrzyżowania powinny być zmodernizowane jeszcze w tym roku.

PAWEŁ GĄSIORSKIDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *