zachmurzenie duże
26°
25°
niedziela
Reklama
fot. ŚlUW
„Wymazobus” rusza na drogi powiatu częstochowskiego
24 kwietnia 2020 r. | 12:06
0

Starostwo Powiatowe w Częstochowie poinformowało, że na drogi powiatu częstochowskiego wyruszył  „wymazobus”, czyli specjalny ambulans do pobierania wymazów. Na wymazy w kierunku koronawirusa czeka ponad 100. osób, w tym kilku mieszkańców gminy Przyrów.

Dzięki połączonym siłom Starostwa Powiatowego w Częstochowie, 13. Śląskiej Brygady Terytorialnej, Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej i Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego czas oczekiwania na badanie diagnostyczne, a potem na jego wynik zdecydowanie się skróci.

Za ambulans i osoby pobierające próbki odpowiada 13. Śląska Brygada Obrony Terytorialnej. Próbki będą pobierane według zleceń wystawionych przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Częstochowie, która zapewni również testy. Materiały niezbędne do poboru próbek oraz środki ochrony indywidualnej dla personelu zapewni Śląski Urząd Wojewódzki.

Akcję koordynuje Starosta Częstochowski. Podmioty prowadzą działania w ramach swoich kompetencji, dzięki temu nie będą generowane dodatkowe koszty. /Powiat Częstochowski/Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *