zachmurzenie umiarkowane
-7°
-7°
poniedziałek
Reklama
https://pomagam.pl/kc4ad8
Wszyscy możemy pomóc 9-letniej Wiktorii z Przyrowa
01 października 2021 r. | 16:55
0

Wójt Robert Nowak zaangażował się w walkę o zdrowie 9-letniej mieszkanki Przyrowa.

Poniżej przekazuję apel Wójta.

Zwracam się do Państwa z ogromną prośbą o wsparcie leczenia 9-letniej Wiktorii – mieszkanki Przyrowa. U Wikusi – dziewczynki pełnej energii, marzeń i planów – w sierpniu br. zdiagnozowano ostrą białaczkę limfoblastyczną. Dla rodziny rozpoczął się bardzo trudny okres w ich życiu. Codzienne podawanie chemii, antybiotyków, przetaczanie czerwonych i białych krwinek, narkozy, biopsje szpiku, punkcje lędźwiowe z chemią, wpisane są w plan leczenia dziecka.

Kolejnym etapem będzie około półtoraroczne leczenie podtrzymujące, polegające na podawaniu chemii doustnie w domu. Jego celem będzie zabezpieczenie zdrowia Wikusi przed potencjalnym nawrotem choroby.

Na obecnym etapie większość kosztów pokrywa jeszcze szpital, ale niebawem koszty leczenia Wikusi m.in.: leki, wizyty w poradniach specjalistycznych (by uchronić Wikusię przed powikłaniami po chemioterapii), rehabilitacja, regularne badania krwi, kontrolne wizyty w przyszpitalnej poradni itd. będą ponoszone przez rodziców. Są to koszty znacznie przewyższające możliwości finansowe rodziny.

W związku z tym bardzo proszę ludzi dobrej woli o wsparcie i pomoc w leczeniu Wikusi. Każda złotówka ma znaczenie.

Pomóżmy Wikusi wrócić do normalnego, beztroskiego życia.

Wpłat można dokonywać na konto:
Aneta Bekus, Bank Pocztowy 74 1320 1537 2558 2781 3000 0001
lub poprzez portal pomagam.pl - TUTAJ.

W imieniu Wikusi, jej rodziny i własnym dziękuję za dobre serce i okazaną pomoc.

Wójt Gminy Przyrów
Robert NowakDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *