zachmurzenie duże
27°
25°
piątek
Reklama
Foto: Daniel Franek/OkiemFotoreportera
Wspaniały sukces Agnieszki Sikorskiej z ZSP w Przyrowie
23 maja 2019 r. | 11:35
0

Wspaniały sukces osiągnęła Agnieszka Sikorska - uczennica Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Przyrowie. Agnieszka Sikorska ex aequo z dwoma innymi wokalistami wygrała XIII Ogólnopolski Konkurs Recytatorski "PRZEBUDZENI DO ŻYCIA", które odbył się na scenie Teatru Lalek Banialuka w Bielsku-Białej.

W finałowych prezentacjach konkursowych wzięło udział 16 wykonawców, laureatów konkursów recytatorskich dla uczniów klas siódmych i ósmych szkół podstawowych oraz trzecich gimnazjów w sześciu województwach.

wyniki:

trzy nagrody ex aequo:

- Julia Jarasz ze Szkoły Podstawowej nr 28 im. Miłośników Rokitnicy w Zabrzu w województwie śląskim (instruktorka Jolanta Jarasz)
- Agnieszka Sikorska z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Przyrowie w województwie śląskim (instruktorka Alicja Stępniewska-Nawaratne)
- Franciszek Styszyński ze Szkoły Podstawowej nr 83 "Łejery" im. Emilii Waśniowskiej w Poznaniu w województwie wielkopolskim (instruktor Grzegorz Babicz)

trzy równorzędne wyróżnienia:

- Piotr Perdun ze Szkoły Podstawowej im. Anny i Andrzeja Nowaków w Ożarowie w województwie lubelskim (instruktorka Anna Perdun)
- Kinga Rozkrut z Zespołu Szkół w Moryniu w województwie zachodniopomorskim (instruktorka Agnieszka Serafińska)
- Szymon Wróblewski ze Szkoły Podstawowej im. Jana Adama Maklakiewicza w Mszczonowie w województwie mazowieckim (instruktorka Emilia Mirocha)

cztery wyróżnienia za interpretację tekstu:

- Ernest Jarosiński z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 14 Integracyjnej im. Jana Pawła II w Radomiu w województwie mazowieckim (instruktorka Marzena Odzimek-Jarosińska) - interpretacja prozy "Kamień na kamieniu" i "Widnokrąg" Wiesława Myśliwskiego
- Szymon Łyżwa z Niepublicznej Szkoły Podstawowej Sióstr Salezjanek w Dzierżoniowie w województwie dolnośląskim (instruktorka Anna Szydłowska-Budzik) - interpretacja prozy "Lolo" Sławomira Mrożka
- Sara Szafrańska ze Szkoły Podstawowej im. Skarbów Dolnego Śląska w Malczycach w województwie dolnośląskim (instruktorka Sylwia Sokołowska-Szafrańska) - interpretacja prozy "Dziewczyna z zapałkami" Anny Janko
- Michał Tulski z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Kłodzku w województwie dolnośląskim (instruktorka Barbara Prasał) - interpretacja prozy "Z gawęd Wuja" Sławomira Mrożka

Dyplomy za udział otrzymują:

- Alicja Bobruk z Bialskiego Centrum Kultury Klub Kultury Scena w Białej Podlaskiej w województwie lubelskim (instruktor Roman Uściński)
- Julia Czulak z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. ks. Józefa Londzina w Istebnej w województwie śląskim (instruktorka Cecylia Suszka)
- Laura Hanak z Zespołu Szkół nr 1 im. Powstańców Śląskich w Rybniku w województwie śląskim (instruktorka Marzena Bajorska)
- Blanka Kęstowicz ze Szkoły Podstawowej nr 38 w Poznaniu w województwie wielkopolskim (instruktor Grzegorz Babicz)
- Jakub Markus ze Szkoły Podstawowej w Piekarach w województwie mazowieckim (instruktorka Elżbieta Popławska)
- Jakub Wójcik ze Szkoły Podstawowej im. Gustawa Morcinka w Kolonii Poczesnej w województwie śląskim (instruktorka Magdalena Wąsińska)

Nagrody książkowe ufundował Regionalny Ośrodek Kultury w Bielsku-Białej.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *