zachmurzenie duże
27°
25°
piątek
Reklama
fot. youtube
Uwaga na szakale w Juliance i Sygontce!
30 stycznia 2019 r. | 08:20
3

Urząd Gminy Janów poinformował, że na terenie ich gminy widziane były szakale złociste. Szakale były widziane w Poniku. Skoro były w Poniku, to na pewno są też w lasach w Juliance i Sygontce w gminie Przyrów. Mogą też przemieszczać się w kierunku Przyrowa.

Szakalom lasy nie wystarczają, dlatego zaczęły zaglądać do wiejskich zagród po jedzenie.

Szakal złocisty z pyska przypomina lisa, a z postury wilka. Sierść na grzbiecie drapieżnika jest szaro-złota. Im bardziej w dół tym kolor futra staje się ciemniejszy, aż do ciemnobrązowych kończyn. Sierść jest szorstka, dość krótka i zazwyczaj zmierzwiona. Zwierzę osiąga masę 7–15 kg. Na wolności może żyć 7–9 lat. Szakale złociste dobierają się w pary raz na całe życie. Mogą funkcjonować w większych grupach, ale także pojedyncze osobniki doskonale sobie radzą. Lubią się przywiązywać do danego terenu.

Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Środowiska szakal znalazł się na liście zwierząt łownych. Będzie można na niego polować od 1 sierpnia do końca lutego.3 odpowiedzi na “Uwaga na szakale w Juliance i Sygontce!”

 1. kamień pisze:

  Okazało się że Yeti żyje i ma się dobrze !

  4
  1
 2. Mtz pisze:

  to trza uwazac

 3. A taaa pisze:

  A taaa

  1
  1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *