zachmurzenie duże
27°
25°
piątek
Reklama
fot. tapeciarnia.pl
Szykuje się “skromny” odstrzał dzików w gminie Przyrów
11 lutego 2022 r. | 12:05
0

Wojewoda Śląski wydał zezwolenie na sanitarny odstrzał dzików na terenie województwa śląskiego. Wśród kół łowieckich, które otrzymały zgodę na odstrzał dzików, są koła działające na terenie gminy Przyrów.

Na terenie obwodu, w którym znajduje się gmina Przyrów, koło Słonka z Częstochowy otrzymało zgodę na odstrzelenie dwóch dzików.

Pozyskane w ramach odstrzału sanitarnego tusze dzików powinny zostać przeznaczone do produkcji mięsa na użytek własny myśliwego bądź przekazane do utylizacji albo wprowadzone do obrotu przez zarządców lub dzierżawców obwodów łowieckich na warunkach określonych w przepisach prawa powszechnie obowiązującego.

PAWEŁ GĄSIORSKIDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *