zachmurzenie umiarkowane
26°
25°
poniedziałek
Reklama
Segregacja śmieci: Przyrów jeden z najgorszych w powiecie!
29 stycznia 2020 r. | 10:45
3

Serwis Samorządowy PAP, na podstawie danych z Głównego Urzędu Statystycznego, opublikował ranking gmin za 2018 rok, które najlepiej segregują odpady komunalne, według wskaźnika odpadów komunalnych zebranych selektywnie w relacji do ogółu odpadów komunalnych zebranych w ciągu roku.

Urząd podkreślił, że wskaźnik ten dotyczy zbiórki selektywnej, a nie procesów przetwarzania odpadów i nie jest wskaźnikiem ilościowym opisującym zjawisko recyklingu.

W miastach w 2018 r. zebrano selektywnie 106 kg na mieszkańca, na obszarach wiejskich 76 kg na mieszkańca. Co ciekawe ilość selektywnie zebranych odpadów jest bardzo zróżnicowana w poszczególnych powiatach i gminach i zależy w dużym stopniu od tego, jak został zorganizowany przez władze lokalne system zbierania tego typu odpadów - podaje Serwis Samorządowy PAP.

Jak na tle powiatu częstochowskiego wypadła gmina Przyrów? Niestety, beznadziejnie. Gorzej niż w Przyrowie jest tylko w trzech gminach powiatu. Segregowane odpady w Przyrowie stanowią tylko 25,00 proc. całości. Najlepiej segregują mieszkańcy gminy Dąbrowa Zielona - 52,60 proc.

powiat częstochowski:
Dąbrowa Zielona - 52,60%
Mstów - 52,30%
Kłomnice - 50,70%
Olsztyn - 47,80%
Lelów - 45,00%
Mykanów - 45,00%
Koniecpol - 44,40%
Rędziny - 42,90%
Kamienica Polska - 42,50%
Janów - 42,00%
Poczesna - 37,70%
Kruszyna - 25,60%
Przyrów - 25,00%
Starcza - 24,40%
Blachownia - 22,80%
Konopiska - 20,00%

PAWEŁ GĄSIORSKI3 odpowiedzi na “Segregacja śmieci: Przyrów jeden z najgorszych w powiecie!”

 1. Gosc pisze:

  Beda DRONY latac nad kominami, bedzie kontrola piecow to i nasza gmina bedzie najlepsza nie tylko w powiecie. Podziekowania dla Redakcji za ranking i konkretne informacje.

  4
  2
 2. Zatruwany pisze:

  Z tymi kopciuchami mogli by już skończyć. Kopcą niemiłosiernie szczególnie w Zalesicach w godz popołudniowych i nocą. Odbywa się wtedy tzw “segregacja” którą filtrujemy w naszych płucach. Skontrolować składy opału, co oni nam sprzedają. Co z programami czyste powietrze?

  3
  2
 3. Załamany pisze:

  Czy w końcu zajmiecie się tymi kopciuchami? Ciężko komuś z gminy przejechać po godzinie 15-ej może przez ten smog drogi nie widać

  2
  1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *