zachmurzenie umiarkowane
26°
25°
poniedziałek
Reklama
Ruszyła akcja “Bezpieczne Wakacje 2019”
24 czerwca 2019 r. | 08:34
0

Wraz z zakończeniem roku szkolnego, na terenie województwa śląskiego rozpoczynają się działania w ramach akcji „Bezpieczne Wakacje 2019", które potrwają do 2 września 2019 r.

Wojewoda śląski Jarosław Wieczorek przekazał podległym służbom, inspekcjom i podmiotom odpowiedzialnym za bezpieczeństwo zalecenia w zakresie przeprowadzenia kolejnej edycji tej akcji w naszym regionie, której celem jest zapewnienie bezpiecznego wypoczynku letniego dzieciom i młodzieży, a także osobom przebywającym i przemieszczającym się przez teren naszego województwa.

Służby i inspekcje działające na obszarze województwa śląskiego monitorować będą formy wypoczynku zorganizowanego w miejscowościach wypoczynkowych oraz miejscach stałego zamieszkania dzieci i młodzieży.

Na potrzeby akcji Wojewoda Śląski uruchomił całodobową interwencyjną linię telefoniczną o numerze:
32 20 77 077. Na infolinię można zgłaszać wszelkie informacje dotyczące zagrożeń i nieprawidłowości w organizacji wypoczynku dzieci i młodzieży w czasie letnich wakacji.

Dodatkowo, na stronie internetowej Ministerstwa Edukacji Narodowej, dostępna jest ogólnopolska baza zgłoszonego wypoczynku dzieci i młodzieży, w której możecie Państwo uzyskać informacje dotyczące organizatora i miejsca wypoczynku na terenie województwa śląskiego.

Podejmowane działania mają na celu podniesienie świadomości w zakresie bezpiecznych zachowań podczas letniego wypoczynku, szczególnie nad wodą. Wspierają zadania prowadzone m.in. przez: Górskie Ochotnicze Pogotowia Ratunkowe, Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe oraz Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *