zachmurzenie duże
27°
25°
piątek
Reklama
Przysięga 13 Śląskiej Brygady Obrony Terytorialnej
27 stycznia 2020 r. | 10:54
0

Do Śląska Brygada Obrony Terytorialnej dołączyli kolejni żołnierze. Ponad 40 osób złożyło dziś w Gliwicach przysięgę wojskową. Większość z nich to uczniowie, którzy wzięli udział w szkoleniu podstawowym w ramach projektu „Ferie z WOT”.

Po 15 dniach intensywnego szkolenia 44 osoby stojąc na placu apelowym mogły z dumą wypowiedzieć słowa roty „Ja żołnierz Wojska Polskiego przysięgam…” Tak zwana „szesnastka” to jednak dopiero początek ich wojskowego szkolenia, przed nimi trzy lata rozwoju. Pierwszy rok to szkolenie indywidualne, następny specjalistyczne a ostatni to szkolenie zgrywające. Choć nie będzie łatwo, dowódca 13 ŚBOT, płk Tomasz Białas jest przekonany, że dadzą sobie radę.

- Przed wami nowe wyzwania, kolejne chwile zwątpienia, wymagające szkolenia, które będą przesuwać wasze pojęcie rzeczy niemożliwych i granice wytrzymałości. Coś co dziś przychodzi wam z trudem będziecie wykonywać bez wysiłku coś co dziś wydaje wam się niemożliwe będzie waszym chlebem powszednim. Jestem przekonany że wasz duch nie zostanie złamany, że wytrwacie przy postanowieniu. – podkreślił podczas uroczystej przysięgi płk Białas.

13. Śląska Brygada Obrony Terytorialnej rozpoczęła formowanie w 2018 roku. Obecnie w województwie śląskim służy blisko 900. terytorialsów. W całej Polsce jest ich już ponad 24 tysiące. /WOT/Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *