zachmurzenie umiarkowane
-4°
-5°
wtorek
Reklama
Przyrowskie Nutki na Balkan Folk Fest 2019
26 sierpnia 2019 r. | 11:03
0

Zespół Pieśni i Tańca „Przyrowskie Nutki” uczestniczył w jubileuszowym 25. Międzynarodowym Festiwalu „Balkan Folk Fest 2019”, który odbywał się od 9 do 14 sierpnia. Koncerty odbywały się w Centrum Festiwalowo-Koncertowym w Warnie.

Podczas koncertu zaprezentowały się dwie grupy taneczne, przybliżając bułgarskiej publiczności tańce regionu częstochowskiego, kurpiowskiego, a także nasze polskie tańce narodowe – kujawiaka z oberkiem.

Czas wolny członkowie Zespołu spędzali na plażach Złotych Piasków, jak również zwiedzając urokliwą Bułgarię. Tancerze odwiedzili tradycyjną wypalarnię bułgarskiej ceramiki, zwiedzili urokliwe ogrody botaniczne w Bałcziku, miasto Warna oraz Przylądek Kaliakra.

Wyjazd był nagrodą za cały rok pracy a także niedawno obchodzony jubileusz 20-lecia istnienia Zespołu Pieśni i Tańca „Przyrowskie Nutki”.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *