zachmurzenie małe
20°
20°
sobota
Reklama
Przyrów: Sprawca włamania zgłosił interwencję Policji sam na siebie…
10 maja 2024 r. | 12:50
0

Policjanci z Koniecpola zatrzymali 52-letniego mieszkańca Przyrowa podejrzanego o włamanie do mieszkania należącego do jego matki. Skradzione przez niego 2000 złotych funkcjonariusze w całości odzyskali. Za włamanie i kradzież grozi mu do 10 lat więzienia.

W poniedziałek z policjantami z Koniecpola telefonicznie skontaktował się 52-latek, twierdząc, że do mieszkania jego matki ktoś się włamał. Na miejsce został skierowany policyjny patrol, który potwierdził zgłoszenie. Okno w łazience było wepchnięte do środka, a z mieszkania zniknęły pieniądze należące do 77-latki. Mundurowi nie zastali tam zgłaszającego, a jedynie jego matkę i brata. W tym samym czasie mając informację o włamaniu w tym miejscu, kierownik Komisariatu Policji w Koniecpolu - st. asp. Piotr Bladziak przekazał informacje dla interweniujących policjantów, że sprawcą włamania może być sam zgłaszający...

Aspirant był kiedyś dzielnicowym w tym rejonie i doskonale znał mężczyznę... Jak się okazało, informacja byłego dzielnicowego okazała się trafiona. Kryminalni od razu ustalili miejsce jego pobytu i weszli do lokalu. Zastali tam 52-letniego zgłaszającego. Mężczyzna był pijany. Początkowo zaprzeczał całemu zdarzeniu i zapewniał, że nie ma z tym nic wspólnego. Ale kiedy stróże prawa przeszukali mu pomieszczenie, odnaleźli skradzioną gotówkę. Wtedy włamywacz przyznał się do winy. Od razu został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Wczoraj, gdy już wytrzeźwiał usłyszał zarzut i przyznał się do winy.

Wyrodnemu synowi za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. O jego dalszym losie zadecyduje teraz sąd. /KMP w Częstochowie/



Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *