zachmurzenie umiarkowane
13°
13°
poniedziałek
Reklama
Starostwo Powiatowe w Częstochowie
Powiat pozyskał ogromne pieniądze na scalenia gruntów w gminie Przyrów
27 maja 2022 r. | 09:00
0

W Sali Błękitnej śląskiego urzędu marszałkowskiego miało miejsce oficjalne przekazanie umów na scalenie gruntów rolnych . W spotkaniu uczestniczyli Starosta Częstochowski Krzysztof Smela , wicestarosta Jan Miarzyński oraz ze strony zarządu województwa śląskiego, Beata Białowąs i Beata Kocik wiceprzewodnicząca Sejmiku Województwa Śląskiego.

Scalanie gruntów obejmie dwa obiekty: Stanisławów, Zarębice gmina Przyrów (powierzchnia gruntów 1529 ha) i Baby,Jacków, Widzówek gmina Kruszyna (powierzchnia gruntów 1898 ha). Planowane działania obejmą poprawę struktury obszarowej gospodarstw rolnych, wydzielenie i urządzenie funkcjonalnej sieci dróg dojazdowych do gruntów rolnych i leśnych oraz zabudowań gospodarczych, gruntowna konserwacja rowów melioracji szczegółowej.

Zarząd Województwa Śląskiego Uchwałą nr 815/334/VI/2022 z dnia 18 maja 2022 r. zatwierdził listę operacji zakwalifikowanych do współfinansowania operacji typu "Scalanie gruntów" w ramach poddziałania "Wsparcie na inwestycje związane z rozwojem, modernizacją i dostosowywaniem rolnictwa i leśnictwa" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 (PROW 2014-2020) współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich (EFRROW). /Starostwo Powiatowe w Częstochowie/Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *