zachmurzenie umiarkowane
-4°
-5°
wtorek
Reklama
Obchody z okazji 650-lecia lokacji Przyrowa
06 marca 2019 r. | 13:36
0

Prawdziwe święto szykuje się w Przyrowie w niedzielę 17 marca. Tego dnia w gminie będą obchodzone główne obchody 650-lecia lokacji Przyrowa.

Program uroczystości rozpocznie się od mszy świętej w kościele parafialnym pw. św. Doroty w Przyrowie. Msza rozpocznie się o godz. 11:00.

Na godz. 12:00 przewidziano odsłonięcie pomnika Króla Kazimierza III Wielkiego na płycie rynku w Przyrowie. Następnie o godz. 13:00 w hali widowiskowo-sportowej w Przyrowie odbędzie się uroczysta sesja Rady Gminy Przyrów, podzielona na część oficjalną i artystyczną z koncertem Zespołu Pieśni i Tańca "Przyrowskie Nuty" oraz prelekcją profesora UJD w Częstochowie - Marceli Antoniewicz na czele.

Zachęcam wszystkich mieszkańców do wzięcia udziału w tych uroczystościach.

PAWEŁ GĄSIORSKIDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *