zachmurzenie umiarkowane
26°
25°
poniedziałek
Reklama
Nowy komunikat: Woda w Zarębicach z bakteriami e.coli!
22 lipca 2021 r. | 11:31
0

Po wczorajszej informacji o "czystej wodzie", dziś pojawił się kolejny komunikat. Tym razem, urząd poinformował, że z uwagi na wystąpienie bakterii e.coli w miejscowości Zarębice, woda z wodociągu w miejscowościach Zarębice, Bolesławów nie nadaje się do spożycia przez ludzi.

Szanowni Państwo,
w związku z sytuacją powtarzających się zakażeń bakterią e. coli części sieci wodociągowej w naszej gminie informuję, że przyczyną jest mieszanie się wody z własnych ujęć z wodą z sieci wodociągowej.

Woda na ujęciach wody jest wolna od zakażeń ,co potwierdzają wyniki badań Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej.

W związku z tym zalecam aby każdy z mieszkańców korzystający z obu źródeł wody, odciął własne ujęcie wody w taki sposób aby nie dochodziło do tzw „cofki” w sieć wodociągową. Jeżeli tego nie zrobimy możemy mieć problemy z doprowadzeniem i utrzymaniem sieci w odpowiednim stanie sanitarnym.

Wójt Gminy Przyrów
Robert Nowak

 

 Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *