zachmurzenie duże
-1°
-4°
środa
Reklama
Marek Chybiński drużynowym mistrzem Czech!
10 września 2019 r. | 11:01
0

Spory sukces odniósł Marek Chybiński w Międzynarodowych Mistrzostwach Czech osób niepełnosprawnych w tenisie stołowym. Chybiński występował w grupie 11 - osób upośledzonych umysłowo.

Chybiński wygrał swoją czteroosobową grupę, pokonując w niej wyżej notowanego Japończyka Ryo Miyauchi, Taja Ekkarina Chaiprathuma i Czecha Lukasa Schauera. Po wyjściu z grupy, w 1/8 finału, Chybiński uległ niestety zawodnikowi z Hongkongu LEUNG Chung Yan 2:3, mimo iż prowadził 2:0 w setach, a w ostatnim secie miał dwie piłki meczowe.

Marek Chybiński zmagania w turnieju indywidualnym zakończył na 9. miejscu.

Zupełnie inaczej było w turnieju drużynowym, w którym to w parze z Węgrem Petrem Palosem zwyciężyli wszystkie mecze, nie przegrywając żadnej z gier. Co ciekawe, Chybiński ponownie w turnieju drużynowym zmierzył się z LEUNG Chung Yan z Hongkongu. Tym razem udanie zrewanżował mu się wygrywając 3:0.

Już w sobotę Marek Chybiński z reprezentacją Polski udaje się na mistrzostwa Europy do szwedzkiego Helsingborgu.

Cała gmina trzyma kciuki za Marka!

PAWEŁ GĄSIORSKIDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *