słabe opady deszczu
12°
10°
środa
Reklama
Jest petycja o utworzenie Młodzieżowej Rady Gminy Przyrów
16 sierpnia 2022 r. | 12:12
0

Do Gminy Przyrów wpłynęła petycja w sprawie utworzenia Młodzieżowej Rady Gminy Przyrów. Petycję złożył Patryk Janusz Król z Brodnicy.

Mieszkaniec ten najwyraźniej nie zna realiów gminy Przyrów. Skoro "stara" rada gminy w większości nie ma pojęcia o samorządzie gminny, to po co w gminie "młoda"? Podobny pomysł był w Blachowni, gdzie została utworzona Młodzieżowa Rada Miejska w Blachowni. Przetrwała kilka spotkań...i na spotkaniach się skończyło.

Jako to argumentuje mieszkaniec Brodnicy? "Utworzenie Młodzieżowej Rady Gminy pozwoli młodzieży z terenu gminy zyskać realny wpływ na tworzenie prawa na szczeblu lokalnym. Młodzież będzie miała szansę rozwinąć umiejętności i kompetencje w zakresie wiedzy o funkcjonowaniu lokalnego samorządu, jego problemach i wyzwaniach, a także będzie stanowiło to wprowadzenie i motywację do większej aktywności obywatelskiej" - problem w tym, że młodzież z gminy Przyrów swój wolny czas spędza poza gminą Przyrów, ponieważ na terenie gminy nie ma co robić, a przeciętny nastolatek ma zupełnie inne potrzeby...niż plac zabaw.

PAWEŁ GĄSIORSKIDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.