słabe opady deszczu
21°
19°
sobota
Reklama
Koronawirus w ZSP w Przyrowie. Ok. 200 mieszkańców w kwarantannie!
17 października 2020 r. | 20:36
1

Nieciekawie wygląda sytuacja w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Przyrowie. U jednego z nauczycieli wykryto koronawirusa. Dalsze testy potwierdziły kolejne przypadki zakażenia u personelu i podobno u ucznia.

Dyrektor ZSP postanowiła "wysłać" część uczniów na nauczanie hybrydowe (klasy III - VIII). Najmłodsi uczniowie i przedszkolaki są bezpieczni i u nich zajęcia są prowadzone stacjonarnie.

Głos w tej sprawie zabrał również Sanepid w Częstochowie. Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Częstochowie poinformowała, że z uwagi na kontakt dziecka z osobą z potwierdzonym wynikiem pozytywnym w kierunku SARS-CoV-2 na terenie placówki oświatowej, na dziecko zostanie nałożona decyzja kwarantanny. Termin zakończenia kwarantanny liczony jest 10 dni od ostatniej daty kontaktu z osobą zakażoną (np. jeżeli kontakt był 01.10 to kwarantanna kończy się 11.10 o godz. 24).

Obecnie w takiej kwarantannie może być ok. 200 osób, większości kwarantanna kończy się jutro. Sprawa jest rozwojowa, a dzieci i ich rodzice czekają na wyniki wymazów. Według waszych informacji, wśród uczniów, nauczycieli i pracowników ZSP w Przyrowie, jest co najmniej pięć wyników pozytywnych na COVID-19.

PAWEŁ GĄSIORSKIJedna odpowiedź do “Koronawirus w ZSP w Przyrowie. Ok. 200 mieszkańców w kwarantannie!”

  1. mama pisze:

    teraz to się dopiero zacznie

    20
    3

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *