zachmurzenie duże
26°
25°
niedziela
Reklama
for. Word Gorzów
Egzamin na kartę rowerową
23 czerwca 2022 r. | 13:06
0

Sezon wakacyjny zbliża się wielkimi krokami, a słoneczne i pogodne dni zachęcają do rekreacji na świeżym powietrzu. W trosce o bezpieczeństwo najmłodszych, którzy planują przejażdżki rowerem policjanci z Częstochowy wspólnie z WORD w Częstochowie i Centrum Sportowo-Rekreacyjnym Scout zapraszają na „Wakacyjną podróż rowerem”. Podczas eventu uczestnicy będą mieli możliwość zaliczyć część praktyczną egzaminu na kartę rowerową.

Dzieci w wieku powyżej 10 lat mogą już samodzielnie jeździć rowerem lub hulajnogą elektryczną po publicznych drogach, jeżeli posiadają uprawnienia. Dokumentem stwierdzającym posiadanie uprawnienia do kierowania rowerem jest karta rowerowa lub prawo jazdy kategorii AM, A1, B1 lub T. Dla osób, które ukończyły 18 lat, dokument taki nie jest wymagany.
Egzamin na kartę rowerową składa się z dwóch części: teoretycznej i praktycznej. Uczniowie, którzy zaliczyli już część teoretyczną w swoich szkołach w najbliższą sobotę będą mieli możliwość zaliczenia części praktycznej pod okiem egzaminatorów z Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Częstochowie i policjantów z częstochowskiej drogówki.

Zapraszamy 25 czerwca 2022 roku w godzinach od 10.00 do 16.00 przed budynek Centrum Sportowo-Rekreacyjnym Scout przy ulicy Drogowców 12 w Częstochowie. Podczas eventu „Rozpoczęcie lata – wakacyjna podróż rowerem” oprócz egzaminu praktycznego na kartę rowerową uczestnicy będą mieli okazję dowiedzieć się jak wygląda służba w policji i poznać podstawowe zasady bezpieczeństwa.

Uwaga!

Uczestnicy powinni posiadać przy sobie arkusz zaliczeń ucznia ubiegającego się o kartę rowerową zgodnie z drukiem MEN – VI/28 oraz mieć przy sobie ważną legitymację szkolną i jeżeli dysponują, to również swój rower. To usprawni przeprowadzanie egzaminu. /KMP w Częstochowie/Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *