zachmurzenie umiarkowane
26°
25°
poniedziałek
Reklama
Dziś zaczęło się “większe suszenie” przez policję
08 czerwca 2023 r. | 10:47
0

Przed nami długi weekend. Duża grupa zmotoryzowanych osób wyruszy w trasy. To, czy dojedziemy bezpiecznie do celu, w dużej mierze zależy od nas samych.

Wyjeżdżając na długi weekend, musimy być świadomi, że w najbliższych dniach o bezpieczeństwo na drogach zadbają nie tylko policjanci, ale również urządzenia do automatycznej kontroli prędkości jazdy. Przekroczenie prędkości to nie jedyne wykroczenie, za które można zapłacić mandat. Na zdjęciu zrobionym za pomocą fotoradaru lub wideorejestratora widać, czy kierowca rozmawia przez telefon komórkowy, czy ma zapięte pasy, a pojazd, którym kieruje-włączone światła. Punkty za poszczególne wykroczenia są sumowane.

Podczas planowanych działań, oprócz kontroli prędkości, policjanci pełniący służbę na drogach zwrócą też szczególną uwagę na stan trzeźwości kierujących oraz sposób przewożenia pasażerów w pojazdach, zwłaszcza dzieci.

Pamiętajmy! Niezależnie od pokonywanej odległości, kierujący powinien zawsze prowadzić pojazd zgodnie z przepisami prawa. Niedopuszczalne jest wsiadanie za kierownicę po alkoholu. Prowadząc pojazd, odpowiadamy nie tylko za własne bezpieczeństwo, ale też bezpieczeństwo innych użytkowników dróg. /KGP/Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *