zachmurzenie umiarkowane
-7°
-11°
poniedziałek
Reklama
fot. UG Przyrów
Dzień Dziecka w Przyrowie
14 czerwca 2021 r. | 12:09
0

Gminny Ośrodek Kultury w Przyrowie wspólnie z Gminną Biblioteką Publiczną w Przyrowie zorganizowali imprezę z okazji Dnia Dziecka. Była to pierwsza impreza po tak długiej przerwie, spowodowaną pandemią.

Impreza odbyła się w plenerze, na placu Ochotniczej Straży Pożarnej w Przyrowie. Uczestnikami tego z wydarzenia byli uczniowie klas I – IV Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Przyrowie, uczniowie klas I- III oraz klas VII – VIII Niepublicznych Szkół Podstawowych z Zalesic i Woli Mokrzeskiej. Wójt Gminy Przyrów Robert Nowak dokonał uroczystego otwarcia, składając wszystkim dzieciom życzenia z okazji ich święta.

Jednym z punktów programu było spotkanie z pisarzem Romanem Pankiewiczem, autorem książek dla dzieci. Podczas prelekcji słuchacze dowiedzieli się o podróżach, fascynujących miejscach i wykonywanych zawodach, które zainspirowały pisarza do ich opisania w ciekawy i zabawny sposób w swoich pracach . Po zakończonej prezentacji każdy z uczestników mógł nabyć jedną z takich książeczek z podpisem autora. Kolejną atrakcją była ściana wspinaczkowa, gdzie dzieci i młodzież mieli możliwość zabawy i sprawdzenia swoich umiejętności sportowych.

Ponadto dla najmłodszych udostępnione zostały dmuchany zamek z kulkami oraz statek piracki. Dużym zainteresowaniem cieszyło się stanowisko malowania twarzy. Organizatorzy zapewnili wszystkich uczestników słodką niespodziankę w postaci cukierków i waty cukrowej. Sprzyjająca pogoda uatrakcyjniła przebieg imprezy. /UG Przyrów/

fot. UG PrzyrówDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *