słabe opady deszczu
18°
17°
sobota
Reklama
fot. TVP
Dominik Majczak z Przyrowa wygrał “Wielki Test. 100 lat Niepodległości”
20 listopada 2018 r. | 11:08
2

Jednym z wielu okolicznościowych programów przygotowanych przez Telewizję Polską z okazji jubileuszu 100. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości był „Wielki Test. 100 lat Niepodległości”. Audycję wyemitowano w TVP 1 14 listopada o 21.00.

Do rozwiązywania zadań konkursowych  przystąpiło w telewizyjnym studiu kilkadziesiąt znanych osób – aktorów i aktorek, dziennikarzy, sportowców oraz piosenkarzy. Walczyli oni o czek na 30.000 złotych, który zostanie przekazany na wybrany  cel charytatywny. W quizie mogli także wziąć udział widzowie i internauci. Wystarczyło, że ściągnęli oni na swoje urządzenia mobilne lub telefony komórkowe specjalną aplikację. Nagrodą dla zwycięzcy było 5.000 zł. i okolicznościowe kubki.

Dla osób spoza studia TVP Wielki Test składał się z 5 rund, a w każdej z nich padło po pięć pytań z dwoma lub trzema wariantami odpowiedzi. Aby zwyciężyć należało odpowiadać prawidłowo i najszybciej z całej stawki zalogowanych mobilnie uczestników. Dla uczestniczących w zabawie w Warszawie przy ul. Woronicza przygotowano także rundę finałową, w której udział wzięły dwie najlepsze pary. Ostatecznie zwyciężył Rafał Patyra 
w duecie z Jackiem Rozenkiem.

Zwycięzcą Wielkiego Testu wśród uczestników zalogowanych online został Zwycięzcą Wielkiego Testu wśród uczestników zalogowanych online został Dominik Majczak – mieszkaniec gminy Przyrów. – mieszkaniec gminy Przyrów. Dominik prowadził w konkursie od trzeciej rundy pytań i już nie opuścił miejsca przeznaczonego dla lidera. Warto tu nadmienić, że Dominik kilka razy wygrał już poszczególne rundy w podobnych programach, ale nigdy całego testu.

Dominik Majczak jest studentem drugiego roku prawa na Uniwersytecie Humanistyczno – Przyrodniczym im. Jana Długosza w Częstochowie, a w czerwcu 2018 r. obronił pracę licencjacką z historii. Poznawanie przeszłości jest jego wielką pasją. Dominik, już jako uczeń piątej klasy Szkoły Podstawowej w Przyrowie  brał udział w finale ogólnopolskiego Konkursu Historycznego „Losy Żołnierza i Dzieje Oręża Polskiego”  w Warszawie. /UG Przyrów/2 odpowiedzi na “Dominik Majczak z Przyrowa wygrał “Wielki Test. 100 lat Niepodległości””

  1. Teresa pisze:

    Brawo Dominik . Gratulacje !!!! TRZYMAJTAK DALEJ !!!!

  2. Małgorzata Radecka pisze:

    Gratulacje Panie Dominiku. Życzę Panu dalszego zapału do doskonalenia Swoich umiejętności oraz pozytywnej rywalizacji która pomoże Panu w sięganiu po najwyższe trofea.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *