zachmurzenie umiarkowane
-4°
-5°
wtorek
Reklama
Autosan Tramp 09 in Miechów/foto by wikimedia.org
Co dalej z PKS-em na terenie gminy Przyrów?
08 lutego 2019 r. | 11:05
0

Trwa patowa sytuacja z transportem publicznym na terenie powiatu częstochowskiego, w tym na terenie gminy Przyrów. Kilka dni temu odbyło się w tej sprawie spotkanie w Starostwie Powiatowym w Częstochowie. PKS Częstochowa chce od gmin pieniędzy, ale gminy nie mają gwarancji, że poprawi się jakość ich usług. Prezes PKS Częstochowa chciałby, aby gmina Przyrów płaciła rocznie ogromne pieniądze.

Mimo to, Wójt Robert Nowak na ostatniej sesji mówił, że są dwa rozwiązania. Albo znajdziemy pieniądze na usługi PKS Częstochowa w gminie, albo będziemy rozmawiać z prywatnymi przewoźnikami, którzy będą zainteresowani usługami transportowymi na terenie gminy.

Z pewnością problem ten będzie rozwiązany w najbliższych tygodniach.

PAWEŁ GĄSIORSKIDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *