zachmurzenie małe
17°
13°
niedziela
Reklama
Będzie nowy burmistrz. Ciekawiej będzie w wyborach do rady powiatu częstochowskiego – nasze przewidywania wyborcze
05 kwietnia 2024 r. | 15:52
0

W niedzielę, 7 kwietnia odbędą się wybory samorządowe, podczas których będziemy wybierać nowego burmistrza, radnych miejskich, radnych powiatowych oraz radnych sejmiku województwa śląskiego.

W ocenie redakcji w gminie Przyrów burmistrzem zostanie Anna Kowalska-Fert. To głównie dzięki jej kontrkandydatowi Karolowi Auguściakowi, który przeprowadził naprawdę słabą kampanię wyborczą.

W wyborach do Rady Powiatu Częstochowskiego mandaty powinni wziąć następujący kandydaci: Edyta Wierzbińska (Prawo i Sprawiedliwość), Robert Nowak (Trzecia Droga) i Gwidon Jelonek (KWW Wspólnota Samorządowa) - ten mandat jest zagrożony i może paść "łupem" Marii Włodarczyk (KWW Porozumienie dla powiatu częstochowskiego) - wszystko zależy od wyników całej listy. W grze może jeszcze być Edyta Bukowska z Koalicji Obywatelskiej, ale z wymienionych kandydatów na najmniejsze szanse na mandat.

W wyborach do Sejmiku Województwa Śląskiego mandaty "powędrują" do: Mariusza Trepki (Prawo i Sprawiedliwość), Stanisława Gmitruka (Trzecia Droga), Eweliny Balt (Lewica) i Bartłomieja Sabata (Koalicja Obywatelska).

Wybory samorządowe odbędą się już w najbliższą niedzielę. Lokale wyborcze będą czynne w godz. 7:00 - 21:00.

PAWEŁ GĄSIORSKIDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *