zachmurzenie duże
sobota
Reklama
Apel Wójta Gminy Przyrów
30 kwietnia 2020 r. | 10:01
0

Apeluję do wszystkich Mieszkańców Gminy Przyrów o zaprzestanie wypalania traw!

Wbrew pozorom, wypalanie traw i zarośli nie daje żadnych korzyści, a wręcz przeciwnie – przynosi jedynie szkody dla przyrody, jak i samego człowieka - szybko rozprzestrzeniający się ogień stanowi zagrożenie życia ludzi i mienia.
Ponadto pożary wzniecone podpalaniem traw są głównym i najniebezpieczniejszym zagrożeniem dla naszych lasów. Ogień szybko ogarnia połacie drzewostanów, doszczętnie niszcząc trwające od wieków działania przyrody.

Zakaz wypalania traw jest bezwzględnie egzekwowany. Za jego nieprzestrzeganie grozi grzywna, areszt, a nawet kara 10 lat więzienia.

Za wypalanie traw oprócz kar nakładanych przez policję czy prokuraturę Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa może zastosować zmniejszenie lub odebranie wszystkich rodzajów dopłat bezpośrednich.

Apeluję o rozwagę!

Wójt Gminy Przyrów
Robert NowakDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *