bezchmurnie
18°
15°
wtorek
Reklama
fot. facebook.com/renata.jedynak.98
Zbiórka na rzecz rodziny z Zarębic
15 czerwca 2020 r. | 11:26
0

Każdy z nas może pomóc rodzinie, której życie zmieniło się 7 czerwca 2020 roku. Zjawisko atmosferyczne, które przeszło przez posesję Romana i Błażeja Rządkowskich w Zarębicach (gmina Przyrów), niczym błyskawica w mgnieniu oka zabrało dorobek całego życia. W jednej chwili wirujący lej objął swym zasięgiem wszystkie budynki gospodarcze, wchłonął je po czym odsłonił już tylko ogrom zniszczeń i zgliszczy. Doszczętnie zniszczone zostały dwie stodoły, w których znajdowały się maszyny rolnicze, a także zapasy zboża. Zrujnowana wiata garażowa, powalony kurnik. Ten obraz pożogi odsłania także oborę, na której całkowicie powalony został dach. Zwierzęta (krowy i cielęta), zostały bez schronienia, w miejscu w którym w razie deszczu bądź innych niekorzystnych zjawisk atmosferycznych, będą panować bardzo trudne warunki bytowe. Nie ocalał jednak żaden inny budynek gospodarczy, który mógłby być alternatywą dla zniszczonej obory.

Widok, który poraża. Gruzowisko, które w niczym nie przypomina dawnego gospodarstwa. Gołębie kołujące nad podwórkiem w poszukiwaniu swoich gniazd, krowy wracające z pastwiska, które nie rozpoznają swojego „domu”, do którego zawsze wracały od wielu lat.

Serce płacze, oczy nie mogą znieść widoku, ale…nadzieja umiera ostatnia...

Jeszcze może być pięknie?

Wesprzyj zbiórkę, aby pomóc odbudować gospodarstwo, które było dorobkiem pokoleń, źródłem utrzymania i azylem rodzinnym.

Datki możecie wpłacić TUTAJ.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *