słabe opady deszczu
18°
17°
sobota
Reklama
Sołectwo Wola Mokrzeska walczy o nagrodę
31 sierpnia 2021 r. | 11:25
0

Sierpień br. był niezwykle pracowitym miesiącem dla Komisji Konkursowej, która oceniała zrealizowane inicjatywy w sołectwach, zgłaszane przez sołtysów w ramach konkursu ogłoszonego przez PPJ w związku z realizacją projektu pt. "Najlepsze inicjatywy lokalne inteligentnych sołectw w Partnerstwie Północnej Jury" wspófinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Schematu II Pomocy Technicznej „Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020.

Jednym z sołectw biorących udział w konkursie była Wola Mokrzeska, w imieniu której sołtys P. Elżbieta Ślęzak-Zawadzka do konkursu ogłoszonego przez PPJ zgłosiła inicjatywę pt. "Zagospodarowanie terenu wokół stawu i placu zabaw w sołectwie Wola Mokrzeska". Również w sierpniu, do tego malowniczo położonego sołectwa zawitała Komisja Konkursowa, na czele z Przewodniczącym P. Jerzym Motłochem.

Pomysł na realizację inicjatywy w dużym stopniu był odpowiedzią na potrzeby mieszkańców zgłaszane w trakcie spotkań wiejskich. Dzieci zamieszkujące sołectwo potrzebowały placu zabaw, gdzie mogłyby aktywnie spędzać wolny czas, a dorośli miejsca, w którym mogliby się spotkać, porozmawiać z sąsiadami, zrobić wspólnego grilla. W pierwszej kolejności powstała mała infrastruktura (dwie piękne altany, mały plac zabaw a także pomost na stawie). W kolejnych latach plac zabaw był systematycznie rozbudowywany o kolejne urządzenia, a staw ogrodzony, co dało poczucie bezpieczeństwa rodzicom dzieci bawiących się na placu zabaw. Sam staw jest zasilany wodami spływającymi z okolicznych pól i stanowi doskonałe miejsce rekreacji i odpoczynku dla pasjonatów wędkarstwa. W pobliżu stawu są usytuowane altany oraz grill, który umożliwia natychmiastowe przygotowanie świeżo złowionej ryby czy przyrządzenie innych potraw. Nie zapomniano tutaj również o ważnych kwestiach, takich jak kosze na śmieci, dzięki czemu na miejscu stale utrzymywany jest porządek i zachowana czystość. Miejsce to, niewątpliwie klimatyczne, sprzyja integracji społeczności, aktywności sportowej, rekreacji i wytchnieniu. Korzystają z niego nie tylko mieszkańcy, ale także rowerzyści i turyści.

O wieloaspektowym wykorzystaniu obiektu, podczas spotkania chętnie opowiadali także Wójt Gminy Przyrów – P. Robert Nowak, Zastępca Wójta Gminy Przyrów – P. Anna Kowalska- Fert, Przewodnicząca Rady Gminy – P. Maria Stępień, a także mieszkańcy sołectwa. Widać, że jest to miejsce, które tętni życiem i w którym koncentruje się aktywność społeczna mieszkańców.

O planach związanych z dalszym zagospodarowaniem tego terenu i jego prawidłowym utrzymaniu chętnie opowiadała Pani sołtys. W przyszłości lokalna społeczność chciałaby dla poprawy bezpieczeństwa tego miejsca zainstalować monitoring, a także energooszczędne oświetlenie ledowe. Gratulujemy sołectwu już doskonale zrealizowanej inicjatywy, wierząc, że przy takiej determinacji i sile, już wkrótce usłyszymy o kolejnych zrealizowanych działaniach! /UG Przyrów/Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *