zachmurzenie umiarkowane
-7°
-11°
poniedziałek
Reklama
Premiera tomu poetyckiego pt. “Sygontka”
21 marca 2019 r. | 10:30
1

11 kwietnia w Ośrodku Promocji Kultury Gaude Mater w Częstochowie odbędzie się premiera tomu poetyckiego napisanego przez Aleksandra Wiernego pt. "Sygontka". Spotkanie poprowadzi Marcin Zegadło, początek o godz. 19:00.

Aleksander Wierny urodził się i mieszka w Częstochowie, pomieszkuje w Sygontce. Jest absolwentem filozofii na Uniwersytecie Wrocławskim. Zajmował się kiedyś dziennikarstwem prasowym i telewizyjnym, obecnie jest urzędnikiem. Wydał prozę gatunkową - kryminały Światło (Erica 2009) oraz Teraz (Oficynka 2012), horror Krew i strach (Oficynka 2015) oraz autobiograficzną prozę Matka mojego dziecka (Nowy Świat 2003). Sygontka (Stowarzyszenie Żywych Poetów 2019) to jego debiut poetycki.

- Niewielu współczesnych potrafi robić literaturę z codzienności. Niewielu potrafi robić poezję z czasowników, z pospolitych czynności. Tylko najlepsi potrafią zaklinać to, co nazywamy "prozą życia" w wiersz, w pełne tajemnicy obrzędy, w liturgię bycia tu i teraz. Wierny to potrafi. Czytajcie zatem Wiernego. Potraktujcie to jako inwestycję w siebie. Ta poezja otwiera oczy. Gwarantuję, że po lekturze Wiernego, nic nie będzie już czym było dotychczas. Zacznijcie z Wiernym - od nowa - Marcin Zegadło.Jedna odpowiedź do “Premiera tomu poetyckiego pt. “Sygontka””

  1. Pytanie pisze:

    Gdzie będzie można go kupić?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *