bezchmurnie
18°
15°
wtorek
Reklama
fot. Dorota Wojciechowska / UG Przyrów
ePodatki w gminie Przyrów
06 czerwca 2023 r. | 09:51
0

W ramach projektu „Cyfrowa Gmina” Urząd Gminy Przyrów uruchomił portal ePodatki, poprzez który płatnicy podatku od nieruchomości mogą uzyskać dostęp do swoich kont wymiarowych, sprawdzić stan swoich należności oraz uregulować należności z poziomu portalu przelewem internetowym.

Dla wszystkich podatników utworzone zostały indywidualne konta bankowe, na które można dokonywać wpłat. W ramach systemu ePodatki zyskują Państwo bezpośredni dostęp do historii swoich płatności.

W systemie można sprawdzić należności pozostałe do opłacenia i terminy płatności oraz zweryfikować informacje, na podstawie których naliczane są podatki i opłaty.

Bezpośrednio z systemu ePodatki można również regulować swoje zobowiązania podatkowe wobec gminy poprzez operatora płatności PayByNet (Ta forma płatności obciążona jest dodatkową opłatą w wysokości 0,59 zł od przelewu) lub pobrać druk przelewu bankowego.

Obecnie prezentowana w systemie informacje dotyczą podatku od nieruchomości oraz podatku rolnego i leśnego.

System ePodatki został zintegrowany z Krajowym Węzłem Identyfikacji Elektronicznej co oznacza, że konto w systemie można zarejestrować poprzez profil zaufany (np. przez system bankowości elektronicznej).

Portal ePodatki dostępny jest pod adresem: https://podatki.przyrow.pl.

Co zrobić, aby móc korzystać z systemu ePodatki?

Krok 1 – rejestracja konta

Aby skorzystać z usługi należy wypełnić formularz rejestracyjny lub jeśli posiadają Państwo Profil zaufany wybrać opcje „Login.gov.pl”.

Krok 2 – potwierdzenie tożsamości

  • Jeżeli zarejestrowali Państwo konto w systemie poprzez wypełnienie formularza rejestracyjnego, w celu potwierdzenia tożsamości i otrzymania dostępu do usługi poprosimy o udanie się do Urzędu Gminy i zgłoszenie się do Referatu Finansowego – Podatki. Jest to jednorazowa wizyta.
  • Jeżeli zarejestrowali Państwo konto w systemie poprzez opcję „Login.gov.pl” (Profil Zaufany), pracownik Urzędu w ciągu 24h(w niektórych przypadkach czas ten może ulec wydłużeniu) dokona weryfikacji Państwa tożsamości i aktywuje dostęp do usługi.

Krok 3 – korzystanie z systemu

Usługa ePodatki umożliwi Państwu całodobowy, bezpłatny dostęp do aktualnych informacji o posiadanych wobec gminy zobowiązaniach finansowych. Informacje są synchronizowane na bieżąco, a przeglądanie konta jest możliwe w każdej chwili i w każdym miejscu, uwarunkowane tylko dostępem do Internetu.

Zachęcamy Państwa do korzystania z usługi ePodatki. W razie pytań odnośnie funkcjonowania systemu zapraszamy do kontaktu telefonicznego pod numerem: 34 355 41 21 wew. 29. /UG/Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *