zachmurzenie umiarkowane
26°
25°
poniedziałek
Reklama
Za nami Dni Przyrowa z Jurajską Rybą
08 lipca 2019 r. | 10:14
11

W miniony weekend w Przyrowie odbyły się Dni Przyrowa z Jurajską Rybą. Brzózki w tym roku gościły mieszkańców i przyjezdnych artystów. Były degustacje przepysznego pstrąga po przyrowsku, kiełbaski, pełna gastronomia, dmuchańce dla dzieci, zawody sportowe i występy artystyczne. W pierwszym dniu w dyskotece pod gołym niebem bawił się prawie cały Przyrów, w niedzielę było nieco mniej ludzi przy scenie, ale więcej za to "na ławeczkach".

Impreza bardzo udana. Gratulacje dla organizatorów.

PAWEŁ GĄSIORSKI

https://www.facebook.com/przyrow/videos/2181106538678181/11 odpowiedzi na “Za nami Dni Przyrowa z Jurajską Rybą”

 1. Anonimus pisze:

  Taka super impreza niby a gminy nawet nie stać na opłacenie dmuchańca dla dzieci. Wstyd, nawet na pikniku rodzinnym w przedczkolu oplaty pobieraja. Taka gmina ,na atrakcje dla “elity”kasa jest.

  13
  2
 2. Lalunia pisze:

  Anonimus – Bardzo popieram. Jestem tego samego zdania. Wstyd ??

  • Psyrowianka pisze:

   Bo wolą pieniądze zostawić dla siebie zamiast zrobić coś pożytecznego. Wolą wydawać 40tys na pomniki, KTÓRE I TAK NIC NIE WNOSZĄ I WSZYSCY MAJĄ JE W GŁĘBOKIM POWAŻANIU zamiast zrobić coś dla dzieciaków, żeby mogły wolny czas spędzić bezpiecznie na świeżym powietrzu np. skatepark, ścieżki zdrowia, tory rowerowe z przeszkodami (gdzie często spotykałam jak nasi najmłodsi mieszkańcy zjeżdżali z niebezpiecznych górek prosto na kamienie albo do rzeki), miasteczko ruchu drogowego (gdzie dzieci w bezpieczny i realistyczny sposób mogłyby się uczyć znaków drogowych i jak poruszać się po drodze) zwłaszcza, że dzieciaki jeżdżą na deskorolkach, rolkach i rowerach po ruchliwych drogach bez opieki, zagrażając sobie i innym uczestnikom ruchu drogowego, mogliby zrobić więcej ścieżek rowerowych, poustawiać znaki dydaktyczne informujące o otaczającej nas przyrodzie, informować mieszkańców jak dbać o środowisko i zwierzęta dzikie jak i te domowe, bo obserwując, u niektórych ich czworonożnych przyjacieli, to aż żal patrzeć jak się męczą. Zbiornik wodny na ul. Św. Mikołaja też by mogli zacząć trochę ogarniać, chociaż to do łatwych nie należy, ale powinni spiąć swoje poślady, postarać się i zrobić coś UŻYTECZNEGO dla mieszkańców. Dla naszych piłkarzy z Piasta też przydałoby się zrobić chociaż nowe przebieralnie, bo wierzcie albo nie, ale takiego syfu jak u nas nie ma w żadnym klubie piłkarskim. W zime jest tam zimno jak w kostnicy. A my mieszkańcy może wyślijmy jakiś list do naszych Przyrowskich polityków skoro sami nie potrafią wpaść na taki pomysł, żeby dbać o rozwój i bezpieczeństwo naszych mieszkańców tych dorosłych, jak i dzieci i młodzieży!

   6
   1
   • kasz66 pisze:

    Płaskorzeźby z Pomnika Spalonych odmalowali za sześ tysi . Promocja była.

    3
    1
    • Psyrowianka pisze:

     A jakichś 10 metrów chodnika na Częstochowskiej było im szkoda dorobić. Zrobili go po 5 latach dopiero, jakiś miesiąc temu. Tak samo jest jeśli poprosimy ich o pomoc przy znalezionym bezpańskim zwierzęciu; zwierze wychudzone, głodne, odwodnione, chore – zadzwonisz do nich, żeby pomogli, bo przecież to też żywa istota, która czuje i jednak POTRZEBUJE LUDZKIEJ POMOCY, to oni jeszcze z pretensjami, a bo to nie ich pies, a co ich to obchodzi, a nie mają pieniędzy, żeby go odesłać do schroniska. Do jasnej cholery, przecież to jest ich pieprzony obowiązek! To co dzieje się w tej gminie przechodzi ludzkie pojęcie, jest mi tak bardzo wstyd! Ile bym dała, żeby zmienić ich postępowanie wobec naszych mieszkańców, a także naszych mniejszych przyjaciół..

     5
     1
 3. kasz66 pisze:

  Hulali ,hulali i 35 koła w dwa dni przehulali !

  3
  2
 4. Przyrowgok@op.pl pisze:

  Nieprawdą jest,że dni Przyrowa kosztowały 35.000 tyś zł to kłamstwo z projektu ryba Gok dostał w 2019 roku 17.500 zł a chyba każdy zdaje sobie sprawę ile kosztuje przeciętny zespół na festynie nagłośnienie ochrona itd. No Cóż w Przyrowie mamy coraz bardziej roszczeniowe społeczeństwo wszystko by chcieli za darmo a s skąd ma brać na to gmina jak zakładów produkcyjnych nie ma a podatki które zbiera to kropla w może jak by każdy z nas choć jaką cząstkę pracy społecznej dla wspólnego dobra wykonał to było by łatwiej a nie tylko wymagać od innych i oceniać weźmy się wszyscy do pracy a nie oczekujemy że nam podadzą na ‘tacy” Minęły czasy gdzie wszystko dawali za darmo.Witam

  2
  5
  • Psyrowianka pisze:

   Jeszcze takie podejście, nigdy nic nie było za darmo, ale to i tak nie zmienia faktu, że gmina mało co robi dla ludzi, a tym bardziej dla zwierzaków (tak, to też są żywe istoty. Tak, one też czują i potrzebują miłości, SCHRONIENIA, WODY I JEDZENIA, noo i pomocy ludzkiej). Niektóre projekty, na które są wydawane pieniądze, to jest jakaś kpina, bo dlaczego by nie pomyśleć bardziej i zrobić więcej atrakcji, rekreacji dla mieszkańców, głównie dla dzieciaków, bo to głównie o ich rozwój i bezpieczeństwo w gminie powinniście dbać. Dlaczego nie pozwolicie rozwijać pasji i talentów naszych młodych i ambitnych mieszkańców? Więcej konkursów plastycznych, sportowych, artystycznych (m.in. pisemnych, wokalistycznych, instrumentalnych, tanecznych), fotograficznych, bo uwierzcie, że wiele dzieciaków ma przeróżne talenty i powinniście ich zachęcać do dalszego rozwijania. Chociażby jakieś wystawy ich prac albo możliwość ich występów na imprezach, mogłoby wiele wnieść. Wasze działania zostawiają jeszcze wiele do życzenia, ale mam nadzieję, że to się poprawi. Polecam również przeczytać mój wcześniejszy komentarz, może to będzie dla was jakaś iskierka motywująca do dalszych działań.

  • Basia Wuwrciochowicz pisze:

   Uważam że pomnik Króla Kazimierza III Wielkiego który stanął na płycie rynku w Przyrowie to wielkie wydarzenie dla mieszkańców jak również dla samego Przyrowa to właśnie dzięki Królowi który założył miasto, Przyrów istnieje do dziś to jest Nasza historia ale kto nie szanuje własnej historii, tradycji skąd się wywodzi, zapomina o własnych korzeniach. Wszędzie na świecie i w Polsce stawiają pomniki by w ten sposób upamiętnić coś bardzo ważnego w naszym życiu oddać hołd wielkim ludziom. Może co niektórych boli koszt pomnika ale przecież to pozostanie dla przyszłych pokoleń, w naszym obowiązku, w obowiązku każdego Polaka jest przekazywanie historii młodym ludziom aby wiedzieli jakie wartości są ważne. Historia Przyrowa to my, to Nasza tożsamość musimy o tym pamiętać. Nie można porównywać budowy pomnika z budową placu zabaw czy torem rowerowym dla dzieci to zupełnie inny temat.Uważam, że gmina na przestrzeni kilku lat zrobiła bardzo wiele na rzecz środowiska, mieszkańców,rolników, turystyki , modernizacji obiektów i infrastruktury kto tego nie widzi jest w błędzie.Znam wiele gmin gdzie do tej pory nie mają jeszcze wodociągów a może wymagania co niektórych są zbyt wysokie. Zadowólmy się tym co do tej pory osiągnęliśmy

   3
   6
 5. Psyrowianka pisze:

  O jakąkolwiek edukację mieszkańców, głownie już tych starszych, też nie dbacie. Nie obrażając, ale sporo osób jest tu zacofanych i nikt tego nie zaprzeczy. Wiadomo, że to już ten wiek (chociaż młodzi też często mają znikomą wiedzę co do życia codziennego), ale nic nie zaszkodzi, aby doinformowywać ludzi np. jak reagować w przypadkowych sytuacjach (Edukacja Dla Bezpieczeństwa), jak należy przyzwoicie dbać, o zwierzaki i otaczającą nas przyrodę i wiele innych! Chociaż większość osób z gminy pewnie sama ma braki w tych dziedzinach, ale należałoby w końcu coś z tym robić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *