pochmurnie
17°
16°
sobota
Reklama
fot. GBP w Przyrowie
Spotkanie autorskie z Romanem Pankiewiczem
01 listopada 2019 r. | 09:36
0

30 października w Gminnej Bibliotece Publicznej w Przyrowie odbyło się spotkanie autorskie z Romanem Pankiewiczem, autorem książek dla dorosłych i dzieci. Nasz gość miłośnik tatrzańskich wędrówek i pasjonat podróży. Przez dziesięć lat pracował zarobkowo poza granicami kraju: w Rosji, Niemczech i Islandii. Czas wolny od pracy przeznaczał na poznawanie kultury i zwyczajów rdzennych mieszkańców. I tak powstał tryptyk podróżniczo-przygodowy „Trzy żywioły”. W styczniu 2018 roku pisarz ukończył pisanie najnowszej książki pt. „Polski żywioł”.

Roman Pankiewicz jest również autorem książek dla dzieci. Napisał cykl bajek pt. „5 ważnych zawodów”. W swoich książkach dla najmłodszych prezentuje zawody: listonosza, strażaka, żołnierza, policjanta i ratownika medycznego. W trakcie spotkania nasz gość wcielał się w postaci związane z tymi zawodami. Demonstrując uczniom z Zespołu Szkolno -Przedszkolengo w Przyrowie którzy przybyli na to spotkanie poszczególne stroje, Pan Roman opowiadał o zawodach, czytał króciutkie rymowanki ze swoich książek. Całości towarzyszyła prezentacja multimedialna, na której pojawiały się kolorowe ilustracje pięciu ważnych zawodów. Wartościowe i pożyteczne informacje przekazane w oryginalny sposób sprawiły, że spotkanie autorskie na długo zostanie zapamiętane przez wszystkie dzieci.

Po spotkaniu z pisarzem uczniowie klasy pierwszej zostali uroczyście pasowani na czytelnika otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz zakładki do książek. Na zakończenie tej miłej uroczystości dzieci mogły sobie wypożyczyć książeczki.
Jeśli chcemy, by nasze dzieci wyrosły na mądrych, kulturalnych i samodzielnych ludzi – zachęcajmy je do czytania . Wiemy, że ludzie, którzy czytają, podejmują lepsze decyzje, mają szansę na lepszą pracę, lepsze relacje z ludźmi, a nawet na dłuższe życie. /GPB w Przyrowie/

fot. GBP w Przyrowie

fot. GBP w Przyrowie

fot. GBP w PrzyrowieDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *