bezchmurnie
13°
niedziela
Reklama
Pomnik Króla Kazimierza Wielkiego w Przyrowie
03 stycznia 2019 r. | 13:49
4

Podczas ostatniej sesji Rady Gminy Przyrów, radni zdecydowali o lokalizacji popiersia Króla Kazimierza Wielkiego, którego uroczyste odsłonięcie będzie miało miejsce 17 marca 2019 roku. Pomnik będzie zlokalizowany w równej linii, co pomnik Wojowników, ok. 12 metrów dalej w prawą stronę, patrząc na wprost na pomnik Wojowników.

Koszt nowego pomnika to ok. 40 tys. zł. Do tego dojdzie tablica z brązu, opracowanie dokumentacji, itp.

Poniżej kilka zdjęć, w którym miejscu będzie zlokalizowany nowy pomnik i jak będzie wyglądać.

PAWEŁ GĄSIORSKI4 odpowiedzi na “Pomnik Króla Kazimierza Wielkiego w Przyrowie”

 1. Klub Seniora pisze:

  Dobrze się stało, że doszliśmy do porozumienia w sprawie lokalizacji pomnika.Uwazam,że należałoby mieszkańcom Przyrowa przybliżyć postać Króla Kazimierza Wielkiego i jego rolę w historii Przyrowa.Propozycja moja to ujęcie tego tematu podczas obchodów tego święta.

  5
  9
 2. Rolnik pisze:

  Marnowanie pieniędzy. Pomnik który niczemu nie służy. Chodników nie ma. Wszystkie miejscowosci nawet nie maja kanalizacji. Pomnik za 40 tyś. Chyba na fakturze . Pieniądze wyprane.

  16
  3
 3. Lokalny Patriota pisze:

  Inicjatywa ciekawa i fajna jak każda która przybliża nas do wiedzy o naszej małej ojczyznie . Jednak czy nie lepiej zrobić coś ciekawszego, w ościennych gminach organizuje się warsztaty dla mieszkańców oraz kursy , przyjeżdżają kina mobilne czy choćby inwestuje się w zajęcia sportowe dla młodzieży ( nie tylko w piłkę nożną:). Mimo wszystko cieszy mnie , że coś się dzieje. Wystarczy do tego, że tylko posłuchać jakie potrzeby mają mieszkańcy i będzie super.

  11
  2
 4. Tomaszek pisze:

  Zobaczcie , czy to jest normalne , powiedźcie , mi czym sobie ten Król zasłużył , nadał miejscowości prawa miejskie , które potem odebrano i nadal jest to wieś . W tych czasach kiedy żył ten król wiele miejscowości dostało prawa miejskie , czy słyszeliście żeby któraś gmina stawiały Mu pomnik . Chory pomysł , mamy już rzeźby na rynku , które , podkreślają ten fakt , czy to nie wystarczy , czy władze w Przyrowie nie mają większych problemów , z oczyszczalni wali że się oddychać nie da a oni pomniki budują , które następne pokolenia będą burzyć , bo może się okazać że Król wcale taki święty nie był . Szanujcie bardziej obywateli gminy niż pomniki .

  10
  4

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *