zachmurzenie małe
17°
13°
niedziela
Reklama
Policjanci z częstochowskiego garnizonu dla Oskara
14 lipca 2023 r. | 09:28
0

Starszy sierżant Oskar Wojciechowski to młody policjant z częstochowskiej drogówki, który nagle zachorował na rzadki zespół Guillaina-Barrégo. Choroba w bardzo krótkim czasie zmieniła jego życie uniemożliwiając zarówno pełnienie służby jak i normalne funkcjonowanie. Koledzy z częstochowskiego garnizonu uczestniczą w zbiórkach pieniędzy na rehabilitację, która pomoże mu wrócić do zdrowia.

W minioną sobotę w Przyrowie na terenie boiska Klubu Sportowego „Piast Przyrów” został zorganizowany piknik sportowy, którego celem była zbiórka pieniędzy na leczenie policjanta częstochowskiej drogówki i byłego zawodnika klubu. Podczas pikniku rozegrano mecze charytatywne z udziałem rodziców, dzieci, sędziów oraz zawodników piłkarskich, a także policjantów. Organizatorzy postarali się o wiele innych atrakcji. Były dmuchańce i zabawy dla dzieci, loteria fantowa, przejażdżki dorożką, tańce, a także pokaz ratownictwa straży pożarnej.

Uczestnicy pikniku mieli także okazję dowiedzieć się z pierwszej ręki jak wygląda służba z psem, czy koniem służbowym oraz zobaczyć policyjne czworonogi na żywo. Swoje konie mechaniczne zaprezentowali także policjanci z wydziału ruchu drogowego, każdy mógł z bliska obejrzeć policyjny motocykl, a nawet usiąść w radiowozie i przez chwilę poczuć się jak funkcjonariusz na służbie. Podczas wydarzenia nie zabrakło też działań profilaktycznych. Częstochowscy policjanci rozmawiali z uczestnikami pikniku na temat bezpieczeństwa podczas wakacji i nie tylko.

Cały dochód z imprezy został przeznaczony na rehabilitację policjanta, aby mógł on przez kolejne miesiące kontynuować leczenie i jak najszybciej wrócić do sprawności.

Prosimy o dalszą pomoc i wsparcie dla naszego kolegi.

Poniżej link do zbiórki.

Link: https://pomagam.pl/w66em8Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *