całkowite zachmurzenie
11°
sobota
Reklama
RIO unieważniło uchwałę Rady Gminy Przyrów z 30 grudnia 2019 roku
14 lutego 2020 r. | 10:53
0

Nie ma szczęścia gmina Przyrów do uchwał podjętych 30 grudnia 2019 roku na sesji Rady Gminy Przyrów. Kolegium Regionalnej Izby Obrachunkowej w Katowicach poinformowało o unieważnieniu uchwały Nr XXII/66/2019 Rady Gminy Przyrów w sprawie uchwalenia stawki dotacji przedmiotowej dla samorządowego zakładu budżetowego w części dotyczącej użytego słowa ,,netto" do określenia stawki dotacji przedmiotowej stanowiącej dopłatę do 1 m3 ścieków dla Gminnego zakładu komunalnego w Przyrowie czym istotnie naruszono przepis art.219 ust. 1 i 4 ustawy z dnia 29 sierpnia 2009 r. o finansach publicznych (Dz.U. z 2019 r. poz.869 z późn. zm.) upoważniający organ stanowiący gminy do ustalenia dotacji przedmiotowej skalkulowanej według stawki jednostkowej.

Uchwała ta musi zostać poprawiona.

PAWEŁ GĄSIORSKIDodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *