rozproszone chmury
-1°
piątek
Reklama
Marek Chybiński drużynowym mistrzem Czech!
10 września 2019 r. | 11:01
0

Spory sukces odniósł Marek Chybiński w Międzynarodowych Mistrzostwach Czech osób niepełnosprawnych w tenisie stołowym. Chybiński występował w grupie 11 - osób upośledzonych umysłowo.

Chybiński wygrał swoją czteroosobową grupę, pokonując w niej wyżej notowanego Japończyka Ryo Miyauchi, Taja Ekkarina Chaiprathuma i Czecha Lukasa Schauera. Po wyjściu z grupy, w 1/8 finału, Chybiński uległ niestety zawodnikowi z Hongkongu LEUNG Chung Yan 2:3, mimo iż prowadził 2:0 w setach, a w ostatnim secie miał dwie piłki meczowe.

Marek Chybiński zmagania w turnieju indywidualnym zakończył na 9. miejscu.

Zupełnie inaczej było w turnieju drużynowym, w którym to w parze z Węgrem Petrem Palosem zwyciężyli wszystkie mecze, nie przegrywając żadnej z gier. Co ciekawe, Chybiński ponownie w turnieju drużynowym zmierzył się z LEUNG Chung Yan z Hongkongu. Tym razem udanie zrewanżował mu się wygrywając 3:0.

Już w sobotę Marek Chybiński z reprezentacją Polski udaje się na mistrzostwa Europy do szwedzkiego Helsingborgu.

Cała gmina trzyma kciuki za Marka!

PAWEŁ GĄSIORSKIDodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *