bezchmurnie
Szkoły w Zalesicach i Woli Mokrzeskiej z ogromnym dofinansowaniem!
03 kwietnia 2019 r. | 09:24

Dzięki zwiększonych środkach w konkursie "Poprawa efektywności kształcenia ogólnego", Zarząd Województwa Śląskiego zaktualizował wyniki konkursu i rekomendował więcej wniosków do dofinansowania ze środków zewnętrznych. Wśród podmiotów, które pozytywnie przeszły wyniki merytoryczne i zostały rekomendowane do dofinansowania, znalazło się Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Gminy Przyrów z projektem "Dobra szkoła. Lepsza przyszłość" w Szkołach w Zalesicach i Woli Mokrzeskiej.

Stowarzyszenie na ten cel pozyskało 115 079,40 zł, a całkowita wartość projektu wyniesie 127 866 zł.

To co udało się stowarzyszenie, nie udało się gminie Przyrów. Gmina starała się o dofinansowanie projektu "One, two, three - liczysz Ty" kwotą 123 377,21 zł. Niestety, wniosek gminy został oceniony negatywnie.

Na 47. złożonych wniosków, połowa otrzymała dofinansowanie.