słabe opady deszczu
fot. GOK Niegowa
Herody z Sygontki najlepsi w Jurajskim Przeglądzie Grup Kolędniczych!
29 stycznia 2019 r. | 11:31

W niedzielę 27 stycznia 2019 r. odbył się XXII Jurajski Przegląd Grup Kolędniczych „HERODY 2019” zorganizowany przez Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie, Gminny Ośrodek Kultury w Niegowie i Gminny Ośrodek Kultury w Przyrowie.

Gospodarzem przeglądu od 4 lat jest Niegowa. Barwny i radosny korowód uczestników przemaszerował spod Krakowskiego Banku Spółdzielczego do sali GOK-u w Niegowie. O godzinie 13.00 nastąpiło uroczyste otwarcie imprezy przez Dyrektora ROK Panią Małgorzatę Majer i Wójta Gminy Niegowa Pana Mariusza Rembaka. Na scenie kolejno pojawiły się: „Misie” z Niegowy, „Herody” z Sygontki, Grupa kolędnicza „Sokoły” z Sokolnik, Grupa kolędnicza z Cielętnik, „Cyganki” z Niegowy, „Kolędnicy ze Świetlicy” z Niegowy, Zespół „Kołacz” im. Stanisława Czesnego z Lusławic. Jury w składzie Elżbieta Miszczyńska – etnograf, Joanna Kryszka – etnolog i Małgorzata Majer -Dyr. ROK. po uważnym obejrzeniu wszystkich prezentacji postanowiło przyznać następujące miejsca:

w kategorii dziecięcej
I miejsce Zespół „Kołacz” im. Stanisława Czesnego z Lusławic,
II miejsce Grupa kolędnicza „Sokoły” z Sokolnik,
III miejsce „Kolędnicy ze Świetlicy” z Niegowy,

w kategorii dorosłych
I miejsce „Herody” z Sygontki,
II miejsce Grupa kolędnicza z Cielętnik,
III miejsce „Cyganki” z Niegowy,
III miejsce „Misie” z Niegowy,

Nagrody pieniężne dla każdej z grup ufundował ROK Częstochowa.

Nominacje na Góralski Karnawał do Bukowiny Tatrzańskiej uzyskały „Herody” z Sygontki i Grupa kolędnicza z Cielętnik.
Tradycyjne imprezę wsparł Krakowski Bank Spółdzielczy oddział w Niegowie i firma ITSC Krzysztof Gumula z siedzibą w Pisarzowicach prężnie działającą w zakresie usług informatycznych.

Po występach wszyscy uczestnicy przeglądu zostali zaproszeni na smaczny poczęstunek. /GOK Niegowa/

fot. GOK Niegowa